Kryesore

Sot në MAPO WEEKEND: Një vjeshtë e vështirë me tri stuhi. Ndryshimet në qeveri…


               Publikuar në : 09:00 - 25/08/18 |
mapo.al

Numri i fundjavës në gazetën “Mapo”, i njohur si “MAPO WEEKEND” vjen me një mori artikujsh dhe specialesh mbi aktualitetin në vend dhe botë.


Kryeartikulli i këtij numri i kushtohet ndryshimeve më të fundit që priten në kabinetin qeveritar të kryeministrit Rama, si dhe vështirësive të kësaj qeverisjeje në mandatin e saj të dytë.

Kjo speciale sejll një analizë të gjerë të konflikteve politike dhe vështirësive që mund të hasë kryeministri Rama këtë vjeshtë, si në qeverisje ashtu dhe në marrëdhëniet me opozitën.

Kësaj speciale i dedikohet edhe karikatura e sotme e mjeshtrit Bujar Kapexhiu, e përditshme në gazetën “Mapo”.

Suplimenti “Mapo Letrare” do të jetë ai që do t’ju shoqëroj të gjithëve në këtë fundjave me titujt nga librat më të mirë, intervistat me shkrimtarë të mëdhenj dhe informacione të tjera mbi kulturën.

Komentet dhe opinionet shoqërojnë edhe në këtë fundjavë numrin e “Mapo”-s, duke bërë një shikim ndryshe mbi temat më të mprehta të aktyualitetit.

Për të gjitha këto dhe informacione të tjera, apo kuriozitete, ju ftojmë që të lëxoni numrin e fundjavës të Gazetës “Mapo”./Mapo.al/

 

 


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas