Kryesore

Sot në MAPO: Teza e provuar e Ngjelës, këshilla për sesionin e ri parlamentar dhe një karikaturë pikante


               Publikuar në : 10:40 - 03/09/18 |
mapo.al

E përditshmja Mapo, në versionin e saj print, i kushton kryeartikullin situatës së krimit në qytetin më të madh në veri të vendit.


Vrasjet po kthehen në një fenomen shqetësues në Shkodër, ndërsa duket se krimi ka dalë jashtë kontrollit.

Situata në Kosovë dhe diskutimet për çështjen e kufijve vazhdojnë të zënë një hapësirë të rëndësishme në gazetën Mapo. Këtë herë në qendër të shkrimit është parashikimi i avokat Spartak Ngjelës për çështjen kosovare.

Edhe karikatura e ditës e mjeshtrit Bujar Kapexhiu i dedikohet rekomandimit të Brukselit që Serbia dhe Kosova ta gjejnë vetë një zgjidhje për çështjet pezull mes tyre.

Editoriali i ditës analizon nisjen e sesionit të ri parlamentar dhe jep disa këshilla për këtë vit të rëndësishëm politik.

Një shkrim nga Besart Kadia analizon edhe furtunën e tatimorëve në zonat turistike shqiptare.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas