Kryesore

Sot në MAPO RESEARCH: Profesor Civici shpjegon katër leksionet e krizës globale


               Publikuar në : 11:32 - 05/09/18 |
mapo.al

E përditshmja Mapo sjell si çdo të mërkurë, shtojcën e rëndësishme Mapo Research.


Këtë herë në shtojcë publikohet një pjesë nga studimi i rëndësishëm i presidentit të Universitetit Europian të Tiranës, Ardian Civici, me titull: “Anatomia e krizës financiare globale të viteve 2008-2018”.

Dhjetë vite mbas shpërthimit dhe zhvillimeve të krizës financiare globale, “leksionet” kryesore të saj po diskutohen gjerësisht nga bankierët dhe ekspertët e tregjeve financiare.

Në shtojcë publikohet pjesa ky flitet për katër leksionet e dala nga kriza globale.

Në librin e UET PRESS, Ardian Civici sjell një analizë të asaj që jetoi bota në dekadën e fundit.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas