Kryesore

Sot në MAPO LETRARE: Ministrja e Kulturës sugjeron librat që duhen lexuar
               Publikuar në : 11:46 - 18/08/18 |
mapo.al

E përditshmja Mapo, si gjithmonë në numrin e fundjavës vjen me suplementin Mapo Letrare.


Një traditë e nisur së fundmi vjen edhe këtë herë me ministren e Kulturës, Mirela Kumbaro, që sugjeron 10+1 librat që duhen lexuar.

Mes sugjerimeve të ministres ka edhe rekomandime për emra si Jusuf Vrioni apo Ilir Ikonomi, por edhe për libra si “Bambi” dhe “Harry Potter”.

Në këtë suplement vijnë edhe dy intervista të vlefshme, ajo me Ylli Demnerin dhe një tjetër me Gazmend Krasniqin.

http://www.mapo.al/sugjerimi-per-mapo-letrare-101-libra-qe-duhet-ti-lexoni-sipas-mirela-kumbaros/

http://www.mapo.al/ylli-demneri-shkrimi-i-ngjashem-me-nje-histori-dashurie-nga-ato-qe-nuk-njohin-ndarje/

http://www.mapo.al/intervista-per-mapo-letrare-gazmend-krasniqi-jemi-nje-gjuhe-e-rrezikuar/


Etiketa: , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas