Kryesore

Sot në Gazetën MAPO: Reforma në Drejtësi, nuk ka kandidatë për KLGJ-në
               Publikuar në : 09:37 - 23/08/18 |
mapo.al

E përditëshmja “Mapo” i ka dedikuar aperturën e sotme Reformës në Drejtësi dhe bllokimit që i është bërë sistemit si pasojë e proicesit të Vetting-ut.


Në specialen që flet për këtë çështje do të mund të lexoni se si kanë mbetur pa anëtarë Gjykatat kryesore të vendit si ajo e Lartë, KLGJ-ja dhe KLP-ja.

Po ashtu në numrin e sotëm do të mund të gjeni edhe një artikull interesant mbi sekuestrimin e parave të përfituara nga trafiku i drogës, të një biznesmeni, vrarë një vit më parë në Greqi.

Sot e përditshmja “Mapo” e shoqëron numrin e saj edhe me suplimentin javir “Mapo Sport” ku do të lexoni të rejat më të fundit nga kampionati shqiptar dhe ekipet ndërkombëtare.

Karikatura e sotme e mjeshtrit Kapexhiu, i kushtohet krizës ekonomike dhe fuqisë së ulët blerëse të konsumatorëve, edhe pse tregjet janë plot…

Për më shumë informacione, lajme interesante nga vendi dhe bota, komente dhe analiza ju ftojmë të lexoni sot në të përdishmen “Mapo”./Mapo.al/

 


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas