Kryesore

Sot në Gazetën MAPO: Dosja ‘Habilaj’. Lë qelinë ‘financieri’ i grupit. Tri universitetet private më të preferuara…


               Publikuar në : 09:23 - 24/08/18 |
mapo.al

E përditëshmja “Mapo” vjen në numrin e sotëm në kryeartikullin e saj me një prej çështjeve më të bujshme të kohëve të fundit që ka trazuar jo pak opiunionin shqiptar, Dosjen “Habilaj”.


Gazeta sjell jo vetëm lajmin mbi lirimin nga gjykata e Katanias në Itali, të atij që njihet si “Financieri” i grupit Habilaj, Nazar Seiti, por edhe të të gjithë kësaj historie, e cila ka në qendër të saj implikimin edhe t ëish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.Po ashtu në numrin e sotëm do të mund të lexoni edhe një shkrim mbi aplikimet më të fundit në universitetet shqiptare dhe se, cilat janë tri më të mirat nga privatët.

Një hapsirë jot ë vogël gazeta i ka kushtuar edhe çështjes më të mprehtë të rajonit, asaj të shkëmbimit të territoreve në Kosovë.

Po ashtu, në numrin e sotëm do të gjeni edhe komente dhe opinione interesante nga analistë vendas dhe të huaj.

Suplementi “Mapo Shendeti” do të jetë ai që do të shoqërojë sot të gjithë ata që duan të informohen më gjerësisht për të rejat më të fundit nga kurimi i disa sëmundjeve mjaft të përhapurra te shqiptarët.

Këto dhe shumë lajme të tjera nga vendi dhe bota do t’i gjeni sot në numri e ri të gazetës “Mapo”./Mapo.al/

 

 


Etiketa: , , ,

Pas