Teknologji

Sony zbulon datën e daljes në treg të PlayStation 5


               Publikuar në : 22:44 - 21/08/18 |
mapo.al

Sony ka bërë të ditur se kur do të jetë gati që të nxjerrë në treg PlayStation 5.


Tsuyoshi Kodera, shefi i PlayStation, ka deklaruar se kompanisë do t’i duhen 3 vite që të bëjë kalimin nga PlayStation 4 në brezin e pestë të kësaj konsole të famshme.

PlayStation 4 doli në shitje në vitin 2013 dhe ka shitur më shumë se 79 milionë njësi.

“Ne do të përdorim tre vitet e ardhshme për të përgatitur hapin e ardhshëm, për të marrë vrull në mënyrë që të mund të kërcejmë më lart në të ardhmen”, tha Tsuyoshi “John” Kodera, i cili mori drejtimin e PlayStation në tetorin e vitit të kaluar.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas