Kryesore

Sokol Balla largohet si drejtor lajmesh, kush e zëvendëson


               Publikuar në : 16:43 - 14/11/17 |
mapo.al

“Furtuna” që ka kohë në Top Channel, te cilit i jane larguar disa gazetare te njohur por edhe aktore, duket se ka prekur edhe Sokol Ballen, i cili deri me sot mbante postin e drejtorit te Informacionit ne televizionin kombetar.


Top Channel ka shkarkuar nga detyra Sokol Ballen dhe ne vend te tij eshte emëruar gazetari Endri Xhafo.

Ky i fundit do te qendroje ne postin e drejtorit te Informacionit deri ne nje moment te dyte kur te mblidhet Bordi drejtues i televizionit per te emeruar drejtorin e ri.

Xhafo kishte vetem 2 muaj qe ishte larguar nga ABC News dhe ishte rikthyer ne Top Channel serish.

Motivi i shkarkimit te Balles nga ky post mbetet ende i paqarte, por mesohet se ai do te vazhdoje te moderoje emisionin “Top Story”.CLOSE
CLOSE
Pas