KMR

Sodoma dhe Gomora? Në këto 7 qytete çdo gjë që fantazoni është e lejuar…

               Publikuar në : 19:15 - 25/04/18 |
mapo.al

Të gjithëve ju tërheq diçka e ndaluar, është pjesë e natyrës si qënie njerëzore. Përveç kësaj thonë se jeta është mbledhja e eksperiencave të reja.


Ekzistojnë disa qytete në botë që njihen për lejimin e shumë gjërave të ndaluara.

Shumë vizitorë mund të bëjnë atë që ëndërrojnë, atë që është e ndaluar në vendin që ata jetojnë.

Më poshtë janë listuar qytetet e “mëkatit”, ku mund të gjeni alkol, prosituta dhe parti për 24 orë në ditë 365 ditë të vitit.

1.Las Vegas, Nevada, Shtetet e Bashkuara

Jo më kot është quajtur “Qyteti I mëkateve”. Las Vegas është I njohur për tolerancën e lartë ndaj degradimit. Në këtë vend çdo gjë është e lejuar.

Në fakt, ju mund të deheni në një gradë ekstreme dhe askush nuk do t’ju thotë gjë, nëse ju nuk mereni me të tjerët.

Në Las Vegas bixhozi është I ligjshëm, pasi është aktiviteti kryesor ekonomik në qytet ndërkohë që në Meksisë është totalisht e ndaluar.

Gjithashtu dhe eskortat janë të lejura.


2.Amsterdam, Hollandë

Ndryshe nga Meksika, shumë drogëra janë të lejuara në Amsterdam, përfshirë marjuanën, kërpudha magjike, ekstazi, etj…

Ky është qyteti që shpiku çështjen e legalizimit, duke arritur rezultate të pabesueshme, pasi numri I konsumatorëve të rinj ra në një mënyrë drastike dhe duke e bërë më pas drogën vetëm një tërheqje turistike.

Nga ana tjetër, policia e Amsterdamit është  mjaft miqësore dhe nuk përzihen me turistët. Këta të fundit lejohën të bëjnë gjithçka, përfshirë dhe ato gjëra që bëhën në privatësi.

Është një qytet ndryshe nga Meksika, a nuk mendoni dhe ju kështu?

3.Pattaya, Tailandë

Ky është një nga qytetet më tolerantë në planet, pasi qëndron një “partneritet I nxehtë”.

Në asnjë vend tjetër të botës nuk do të gjeni shërbim “të nxehtë” siç është në Tailandë. Kjo është arsyeja që është kthyer në një atraksion për turistët.

4.Rio de Janerio, Brazil.

Pa dyshim është një prej qyteteve më sensual në botë.

“Shërbimi I nxehtë” në jetën e natës është diçka shumë e zakonshmë njëkohësisht dhe shumë e sigurt për tu praktikuar, sepse vetë qeveria e mbikqyr atë. Gjithashtu Rio de Janerio është I famshëm dhe për femrat e bukura si dhe një qytet I gatshëm për të përmbushur të gjithë fantazitë e dëshiruara.

5.Tokyo, Japan

Njihet si “Kryeqyteti I teknologjisë” por Tokyo ka shumë gjëra të tjera të errëta për të ofruar.

Thuhet se në lagjet e varfëra të Tokios mund të gjeni të gjitha llojet e “hot-services”. Gjërat që ju as nuk I imagjinoni dhe shumë fantazi të tjera të sëmura.

Megjithatë çfarëdo që kërkoni sado I çuditshëm mund të jetë në Tokio mund ta gjeni.

6.Havana, Cuba

Edhe pse në këtë qytet “sensual company” nuk konsiderohet ligjore është një prej aktiviteteve kryesore turistike në vend.

Në Havana minorenet janë të shumtë në numër çka e bën këtë qytet një nga qëndrat “sensuale” më të vizituara nga turistët.

7.Pragë, Republika Çeke

Ndoshta ky është destinacioni më intesivë nga të gjithë pasi në Pragë “takimet e nxehta” janë të lejuara nga qeveria. Bukuria e femrave është bërë shkak I turizmit “sensual”.

Ka vende ku femrat mund të zgjidhen si produktet e një supermarket. Nga ana tjetër ka vende për takime rastësorë ku si në kinema burrat paguajnë në hyrje për të kryer mardhënie me një vazjë që nuk e shohin të cilat janë të lidhura dhe të fshehura.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas