Kronika

‘Snajperist tek RENEA’ dhe foto me armë, profili i dyshimtë i 23- vjeçarit që vuri tritolin në Kamëz


               Publikuar në : 19:04 - 30/07/18 |
mapo.al

Vilson Brahaj është 23-vjeçari nga Kukësi, me banim në Kamëz, i cili vuri tritolin në banesën e Gazmir Daçit, dy ditë më parë.


Ai pranoi se, ishte paguar plotë 5 mijë euro për të bërë këtë punë, ndërsa shtoi se me viktimën, Gazmirin, i cili momentalisht ndodhet në burg dhe me të atin e tij, Xhelal Daçin, nuk ka asnjë gjë personale.

Vilsoni ka thënë se, gjithçka e bëri për shkak të ‘nevojës për para’.

Mirëpo nga një vështrim në profilin e tij në rrjetin social Facebook, vihet re se, djali ishte i apasionuar pas palestrës, ndërsa në përshrkrimin e profilit të tij për vendin e punës, ai thotë se punon: “snajper në RENEA & FNSH- Forcat Speciale Shqiptare”.

Ende nuk është konfirmuar nëse ky informacion është i saktë apo vetëm një ‘ëndërr’ e të riut nga Kukësi, i cili në polici ka treguar se tritolin e ka marrë në Fushë-Krujë.

Ai ka publikuar herë pas here foto me armë të thjeshta, pistoleta, por edhe me automatik në Facebook, krahas atyre para makinës së policisë.

<
>
1-124 2-113 3-88 4-60 5-43 6-31 7-28 8-19 9-17 19527_455611907946847_7609953031211940600_n 549508_187537848087589_1131832966_n 970009_187524151422292_704262413_n 1797434_256461214528585_1395502387_n 10985574_451195431721828_6010574289677310557_n 11214228_451117255062979_438035764372544906_n 11703258_453499748158063_2870719248281159775_n 11846521_462392070602164_3715488822131889821_n 12342367_499677526873618_4673794639613771607_n Formati-112


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas