Auto

‘Skoda’ shndërrohet në kabriolet nga 23 studentë
               Publikuar në : 15:58 - 05/06/18 |
mapo.al

Skoda Sunroq, një model kabriolet i Karoq, u prezantua ditët e fundit. Sunroq është zhvilluar nga një ekip studentësh nga shkolla sezonale Mlada Boleslav në Çekia.


23 studentët punuan për tetë muaj për të dizajnuar, konvertuar dhe prodhuar Sunroq. Ata morë instruksione nga ekipet e dizajnit dhe inxhinierisë së Skoda.

Përveç se kanë hequr tavanin e makinës, studentët kanë ridizajnuar shtyllat A dhe B, modifikuar dyert dhe kanë ndërtuar një derë të pasme të re.

Sunroq ecën mbi disqe 20-inç alumini të zeza dhe kuqe. Në brendësi gjendet një motor 1.5-litër benzinë Volkswagen me katër cilindra.

Sipas kompanisë Çeke makina përshpejto nga 0-100 km.h në 8.6 sekonda dhe ka shpejtësi maksimale 195 km/h.

<
>
screen_shot_2018-06-04_at_12.13.20 skoda_sunroq_002_5b163511d3fef skoda_sunroq_400_5b16351a6e755 skoda_sunroq_905_5b1635224ccb8 skoda-karoq-cabriolet-concept-teaser ŠKODA-KAROQ-SUNROQ-Cabriolet-SKODA-Convertible-700x325 skoda-sunroq-ams-mdb-1167626-1 skoda-sunroq-concept.couv_-1191x664 skoda-sunroq-concept-768x432 sun1 sunroq-ofiko-3_galerie-980


Etiketa: , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas