ShowBiz

Skenë me hixhab, pornostarja: ISIS më kërcënoi me vdekje


               Publikuar në : 21:42 - 21/04/18 |
mapo.al

Mia Khalifa ka qenë një nga pornostaret më të njohura në treg dhe një skenë e saj ku kishte veshur hixhab, shaminë tradicionale të myslimanëve e bëri tepër të famshme. Por Khalifa ka rrëfyer për BBC se ajo ka marrë kërcënime me vdekje nga i ashtuquajturi Shteti Islamik, pasi filmoi këtë skenë pornografike të veshur me një hixhab.


Khalifa, e cila është rritur si katolike nga prindër libanezë, tha se ideja për të mbajtur hixhabin erdhi nga prodhuesit e filmit. Duke folur për BBC Radio 5, ajo tha se kërcënimet me vdekje erdhën kur po bënte rreth një javë që filmi ishte publikuar në sitet në internet.

Khalifa e nisi këtë profesion në vitin 2015 dhe punoi edhe tre muaj pas këtij klipi provokues në industrinë e pornografisë, e më pas u tërhoq nga frika e kërcënimeve.

<
>
81273 fa7fb3d6d977eaa1d2d21d994dd51be6 images-14 maxresdefault-1 mia-khalifa_1510989398140 Mia-Khalifa-1 mp550x550mattefffffft.3u2


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas