Sport

Skedina e çmendur e anglezit, humbet në mënyrë dramatike 1 milionë stërlina

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:47 - 18/08/18 |
mapo.al

E shtuna ishte fare pranë e të qenurit dita më e lumtur e jetës së një anglezi i cili i ka shkuar shumë afër fitimit të 1 milionë stërlinave në baste.


Personi në fjalë kishte parashikuar 6 ndeshje në lojën e famshme Sky Super 6, ku kishte vendosur vetëm 1 stërlina, raporton “SPORTBible”.


Në fund ai ishte duke pritur vetëm një sfidë, pasi 5 të tjerat kishin përfunduar dhe çmimi i madh ishte shume pranë.


Ekzaktësisht ishte takimi mes Wigan dhe Nottingam Forest, i zhvilluar sot në orën 16:00 dhe që deri në minutën e 90-t ishte me shifrat 2-1. Mjaftonte të përfundonte kështu dhe anglezi do të kishte tërhqeur 1 milionë stërlinat, por jo.


Në minutën e 91-t gjyqtari akordon penallti për skuadrën mike. Lutjet ishin të mëdha që portieri i Wigan ta priste dhe kështu ndodhi. Gjithsesi nuk pati vend për festë pasi menjëherë pas pak sekondash Soudani barazoi 2-2 për skuadrën mike. Çfarë mënyrë e tmerrshme për të humbur 1 milionë stërlina.


Etiketa: , , ,

Pas