Kryesore, Rajoni

Skandal në Kosovë! ‘Besimtari’ vjedh xhaminë ditën e Bajramit, Hoxha i Prishtinës shpërndan videon në rrjet

Një vjedhje e turpshme është kryer në xhaminë Hatunije në Prishtinë, jo larg por vetëm një ditë pas Kurban Bajramit, më 22 gusht 2018.


Hoxha vetë, imami Ramadan Avdullahu ka shpërndarë një video në Facebook ku bën jo vetëm denoncimin publik të rastit, por u jep një leksion të mirë të gjithë njerëzve problematikë teksa ilustron ato pamje.

I riu me kazmë thyen kasafortën dhe vjedh gati 500 euro, por më interesant në video është zëri i hoxhës që e komenton.

Në foton më poshtë, hoxha Avdullahu.

 

PasPara

1 koment

  1. E NDERUAR REDAKSI! JU PERGEZOJME PER PROFESIONALIZMIN TUAJ NE PERCJELLJEN E KETIJ LAJMI. DUKE QENE SE ASKUSH NUK E KA IDENTIFIKUAR ENDE HAJDUTIN E PER PSOJE ASKUSH NUK MUND TE THOTE SE AI ESHTE NJE BESIMTAR, KENI BERE SHUME MIRE QE KENI PERDORUR THONJEZAT.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas