Skandal në Itali/ Prifti dërgonte mesazhe të ‘nxehta’ te burrat e martuar

Bota               Publikuar në : 11:13 - 29/08/18 |
enton palushi

Një prift italian është shkarkuar nga detyra pasi u dërgonte mesazhe me përmbajtje seksuale burrave të martuar që frekuentonin kishën e tij.


Pas disa muaj hetimesh, Arturo Aiello, peshkop i Avelinos, u detyrua të largonte një prift të ri të dioqezës së tij në lidhje me këtë skandal.

Ishte një tjetër prift i cili mësoi nga qytetarë të ndryshëm se kolegu i tij u dërgonte mesazhe të “nxehta” meshkujve.

Prifti i ri, i thirrur nga peshkopi para një mini komisioni të formuar nga tre priftërinj të tjerë famullitar, nuk e mohoi incidentin dhe për këtë arsye u urdhërua heqja dhe pezullimi.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas