Kronika

Skandal në Durrës, ish-gruaja e burrit rreh 40-vjeçaren


               Publikuar në : 17:41 - 12/07/18 |
mapo.al

Një grua banuese në Durrës ka kërkuar urdhër mbrojtje ne Polici pasi e kishte gjetur belaja me ish nusen e burrit te saj, e cila e dhunonte psikologjikisht dhe fizikisht.


Sipas njoftimit te policise, më datë 11.07.2018, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtje së menjëhershme, për shtetasen R.M., vjeçe 40, banues në Durrës, pasi dyshohet se ish bashkëshortja e burrit shtetasja M.K., vjeçe 32, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj.

Materialet i kaluan Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës.

Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, ”Për masat ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas