Aktualitet

Situata në Kosovë, Vuçiç mbledh me urgjencë Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Mbledhja e Këshillit për Siguri Kombëtar e ftuar nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç do të mbahet në orën 8:00.

Presidenti serb e ka ftuar këtë mbledhje për shkak të situatës në Kosovë. Sipas mediave të Serbisë në mbledhje do të bisedohet se si do të mbrohen interesat dhe populli serb në Kosovë.Sipas një njoftimi të kabinetit të presidentit serb, e që transmetohet nga mediat në Serbi, Vuçiq në orën 12:00 do të takohet edhe me patriarkun e Kishës serbe, Irinej, raporton Zëri.

 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas