Teknologji

‘Simfonia e Deteve’/ Anija super-luksoze 1 miliard USD bëhet gati për lundrim


               Publikuar në : 22:13 - 25/03/18 |
mapo.al

Përmban një park ujor dhe një fushë basketbolli bashkë me 2700 kabinat e saj. Po flasim për anijen më të madhe në botë, Simfoninë e Deteve, e cila shumë shpejt do të nisë lundrimin e saj të parë.


Ky mjet fantastik kushton 1 miliard dollarë, peshon 228 000 ton dhe ka një gjatësi prej 362 metrash.

E ndërtuar brenda dy vitesh, Simfonia e Deteve mund të mbajë rreth 8000 persona, përfshirë 2200 anëtarë të stafit. Simfonia do e bëjë udhëtimin e saj të parë drejt Malagës, në Spanjë.

Bëhet e ditur se të gjithë verën do ta kalojë në Mesdhe, përpara se të kthehet në Majemi.

<
>
anija1 anija2-1 anija3 anija4 anija5 anija6 anija7 anija8 anija9 anija10 anija11 anija12 anija13 anija14 anija15 anija16 anija17 anija18 anija19 anija20 anija21 anija22 anija23 anija24 anija25 anija-lajmi


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas