Kryesore

Si u ble nga Porti i Durrësit mjeti zjarrfikës 600 milion lekë, pa pajisjet kundër zjarrit
               Publikuar në : 20:26 - 30/05/18 |
mapo.al

Zyrtarët e Portit të Durrësit blenë 60 milion lekë (të rinj) mjetin zjarrfikës, të cilit i mungonin mjetet shpëtuese kundra zjarrit. Burime nga grupi hetimit se mjetit super të shtrenjtë i mungonin pjesë të ndryshme si kazma, lopatat, kaskat dhe mjete të tjera që shërbenin për fikjen e zjarrit, raporton Panorama.


Pra, thënë ndryshe, drejtuesit e Autoritetit portual Durrës shpërdorojnë paratë e taksapaguesve në mënyrë të papërgjegjshme, duke blerë një mjet që nuk ishte në funksion dhe mbi të gjitha përtej çdo imagjinate për sa i përket çmimit (600 milion lekë).

 


Etiketa: , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas