Ekonomi

Si u aksidentua polici i Kufirit në Kakavijë, rëndë në spital

Aksidentohet një punonjës i Policisë Kufitare të Kakavijës. Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 05:30 të mëngjesit.


Sipas mediave lokale, bëhet fjalë për Shkëlqim Lilen, polic në Drejtorinë Kufitare.

Mësohet se polici ka qenë duke u kthyer nga shërbimi kur është goditur nga një automjet në vijën e gjelbër të kufirit, në urën e fshatit.

Ai është dërguar me urgjencë drejt spitalit, ku thuhet se ndodhet në gjendje kritike për jetën.

“Automjeti e ka perplasur policin ne toke duke i shkaktuar thyerjen e kembes, gjymtyreve te trupit dhe plage te tjera. Shoferi qe e goditi punon ne nje kompani sigurimesh dhe quhet Arjan Kushe”, raporton “jugunews”.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas