Kryesore

Si të hiqni njollat e kafesë nga rrobat

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:14 - 13/08/18 |
mapo.al

Kafeja është dhe një ndër njollat më të zakonshme që mund të gjejmë në rroba tona.


Për të eleminuar këto njolla mjafto që ju të keni vetëm disa përbërës që keni në shtëpi dhe çështja u zgjidh.


Mos e fshini kafenë që ta përhapni akoma më shumë, por përthitheni butësisht. Nëse njolla është tharë, anashkalojeni këtë hap.


Për të përgatitur këtë përbërës mjafton që të keni dy lugë gjelle detergjent enësh, uthull të bardhë dhe ujë. Aplikojeni përzierjen në njollën e kafesë. Përdorni një leckë për të aplikuar përzierjen në njollë. Pjesa më e madhe e njollave zhduken gjatë këtij hapi.


Menjëherë pasi të kryeni këto veprimi mund ta lani veshjen tuaj në lavatriçe.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas