Shëndeti

Si të flini gjumë në një natë të nxehtë…
               Publikuar në : 20:56 - 27/06/18 |
mapo.al

Sezoni veror ka ardhur dhe ditët e nxehta do vijnë shumë shpejt, ndonëse gjatë kësaj jave do të ketë reshje shiu.


Kur temperaturat të kalojnë 30 gradë Celcius do të jetë shumë e vështirë për të fjetur gjumë në darkë.

Por ekzistojnë disa mënyrë për ti dhënë fund vapës dhe për të bërë një gjumë të mirë.

1 – Merr një ventilator dhe lëre tek këmbët për të freskuar dhomën;

2 – Hiqni çarçafin e jorganit dhe merrni diçka më të lehtë;

3 – Çarçafin që do merrni futeni në frigorifer për 10 minuta;

4 – Mos u zhvishni lakuriq;

5 – Bëni dush me ujë të freskët;

6 – Flini vetëm;

7 – Mos konsumoni alkool para se të flini.


Etiketa: , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas