Teknologji

Si të dëgjoni mesazhet audio në mënyrë private dhe pa kufje? Më e thjeshtë se kurrë


               Publikuar në : 15:37 - 22/06/18 |
mapo.al

Shpesh na ndodh që kur jemi në ambiente aspak private na vijnë në WhatsApp mesazhe zanore dhe nuk e dëgjojmë dot nëse nuk kemi kufje. Ky rreng do ju ndihmojë që ta dëgjoni mesazhin audio dhe pa kufje duke ruajtur privatësinë.


Një nga aplikacionet më të përdorura në botë është pa dyshim WhatsApp; shërbim që na lejon të komunikojmë me miqtë dhe familjen përmes mesazheve dhe audios.

Pikërisht opsioni i fundit është i preferuari i përdoruesve, veçanërisht për shpejtësinë dhe lehtësinë e përdorimit kur dëshirojnë të fillojnë një bisedë me cilindo nga kontaktet ekzistuese në telefon. Por, jo gjithçka mund të jetë”fushë me lule”, pasi një nga mangësitë e mesazheve audio është mungesa e privatësisë kur e dëgjojmë atë.

E pra, nëse nuk e keni vënë re, ekziston një tipar WhatsApp që na lejon të dëgjojmë regjistrimet pa kufje dhe të ruajmë ende privatësinë e informacionit tonë. Ndërkohë që opsioni ynë i parë është të sjellim telefonin celular në vesh dhe të shkarkojmë atë që mundemi më shumë audio, ne rrezikojmë që ta fikim ekranin e telefonit dhe nuk mund ta përfundojmë dëgjimin e regjistrimit.

Ndërkohë që opsioni i parë kur merr një msg-zanor është të vëmë kufjet në vesh dhe të dëgjojmë se çfarë na kanë thënë, opsioni tjetër është edhe më i thjeshtë.

Herën tjetër që do ju dërgojnë një mesazh zanor në WhatsApp, e gjitha që duhet të bëni është të vini telefonin në vesh në të njëjtën mënyrë sikur po bëni një telefonatë.

Kur bëni këtë lëvizje, aplikacioni përdor sensorë që kanë më shumë funksione përpara. Në këtë mënyrë pajisja juaj e kupton veprimin dhe e devijon audion përmes altoparlantit të mesëm. Provojeni dhe do e shihni se si ky rreng do jetë shumë i dobishëm për ju.

<
>
001279842.jpg_2059102761 04042018-NOTADEVOZ02 1510834635_566397_1510837319_noticia_normal whatsApp


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas