Shëndeti

Si ndikon seksi te njerëzit? Efekte që ndoshta as nuk jua priste mendje

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:44 - 12/09/18 |
mapo.al

Njerëzit kalojnë shumë kohë duke menduar për seksin, duke u përpjekur ta arrijnë atë përfundimisht.


Ka shumë arsye pse seksi është e rëndësishme për njerëzit, disa janë fizikisht dhe disa janë emocionale.


Gjatë viteve janë bërë shumë studime mbi përfitimet e seksit, dhe deri më tani janë gjetur 13


Gjatë seksit, kimikatet lehtësohen për të lehtësuar dhimbjen


Seksi djeg kalori

Forcon sistemin tuaj imunitar

Seksi është i mirë për zemrën

Ndihmon në luftimin e stresit

Redukton rrezikun e kancerit të prostatës

Seksi ju bën të ndiheni më të shëndetshëm

Redukton rrezikun e ulcerës së stomakut

Seksi ul presionin e gjakut

Përmirëson gjumin

Për shkak të seksit, burrat janë më emocionalë

Forcon kujtesën

Ndihmon në reduktimin e ankthit.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas