Dikur

Si ishte Republika e Zhdukur




               Publikuar në : 19:29 - 07/12/14 |
mapo.al

Ajo njihej si Republika Demokratike Gjermane dhe ishte pjesë e republikave satelite të Bashkimit Sovjetik.


Një foto- album i botuesit Mathias Bertram hedh një vështrim në jetën e asaj kohe.

Albumi quhet “Jeta e pastër” dhe është një përmbledhje me mbi 330 foto nga më shumë se 60 fotografë të Gjermanisë Lindore.

Das pure Leben 1

Das pure Leben 1

Das pure Leben 1

Das pure Leben 1

Das pure Leben 1

Das pure Leben 1

Das pure Leben 1

Das pure Leben 1

Das pure Leben 2

Das pure Leben 2

Das pure Leben 2

Das pure Leben 2

Das pure Leben 2

Das pure Leben 2

Das pure Leben 2

Das pure Leben 2

Das pure Leben 2

Das pure Leben 2

Das pure Leben 2



KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas