Si ekzekutohen trafikantët e drogës në Kinë

Aktualitet               Publikuar në : 18:36 - 27/06/18 |
enton palushi

Një gjykatë kineze dënoi me vdekje në një fushë sportive, përpara qindra personave, dy trafikantë droge dhe ekzekutimi u krye po në këtë qendër sportive, në Haikou, në provincën e Hainanit.


Shumë nga spektatorët e publikut prej 300 personash ishin studentë të rinj, që ishin sjellë për të parë ekzekutimin me uniformat e shkollës.

Ky ekzekutim ishte pjesë e fushatës në Ditën Ndërkombëtare Kundër Abuzimit me Drogën.

Krimineli i parë, 39-vjeçari Cai Liqun, u shpall fajtor për shitje metamfetamine dhe magu, që është një përzierje metamfetamine me kafeinë, një lloj i ri droge në Kinë.

Krimineli tjetër, 36-vjeçari Huang Zhengye, u shpall fajtor për transportim dhe shitje metamfetamine.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas