KMR

Si e përfytyrojnë Zotin të krishterët: me fytyrë rinore dhe tipare femërore

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:22 - 12/06/18 |
mapo.al

Zoti ka një fytyrë rinore dhe tipare femërore. Kështu të paktën mendojnë shkencëtarët e Karolinës së Veriut (SHBA), të cilët kanë krijuar një skicë të Zotit duke u bazuar në atë që mendojnë të krishterët amerikanë.


Pra, pamja nëpër filma ku Zoti duket i moshuar dhe me mjekër të madhe e të bardhë nuk është ajo që kanë në mend të krishterët.


Në studim u pyetën 511 amerikanë, të cilët zgjodhën mes një morie fytyrash kur u pyetën se si mendonin se dukej Zoti.


Duke kombinuar të gjithë fytyrat e përzgjedhura, kërkuesit shkencorë arritën që të “kompozonin” fytyrën e Zotit.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas