Kronika

Si çdo fundjavë vere, i njejti ‘avaz’… trafik i çmendur dhe radha 5 kilometra në autostradën Tiranë-Durrës

E pabesueshme ajo që po ndodh në autostradën Tiranë-Durrës. Më shumë se 5 kilometra është trafiku në këtë rrugë.


Situata më e rënduar mësohet se është nga Vora deri në Maminas, ku makinat janë duke lëvizur me pak metra në minutë.

Kjo situatë ka ardhur për shkak të fluksit të madh të qytetarëve që i janë drejtuar Gjirit të Lalzit.

Nga Sukthi në Fllakë trafiku paraqitet i rënduar për shkak të një aksidenti pa pasoja.

Radha e krijuar e mjeteve në autostradë ka shkuar deri në 5 kilometra.

 

 

PasPara

1 koment

  1. E pa besueshme thote Mapo?! Ndodh ne te gjithe boten! Oret e trafikut te madh i di ‘cdo drejtues automjeti! Dihet ne plazhe dhe kudo! Por mediokriteti shqiptar te le pa mend!E ka fajin Rama!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas