Kryesore

Shumë pak persona e dinë, ky është triku i pabesueshëm për iPhone…


               Publikuar në : 19:23 - 21/11/18 |
mapo.al

Një trik i iPhone që është zbuluar së fundmi ka “çmendur” shumë persona.
Përkundër se shumëkush e ka ditur se ekziston, përsëri, numri i atyre që nuk ishin të informuar është i madh.


Triku ka të bëjë me pjesën e selektimit të tekstit, një aspekt që ka shfaqur probleme për shumkë.

Sipas këtij triku, në rast se e mban butonin “space” dhe pastaj e lëviz atë, mund ta zgjedhësh pjesën e tekstit që dëshiron, pa u munduar siç ndodh zakonisht me gishtin e madh.


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas