Sport

Shuhet Gonella, arbitri i Argjentinë-Holandë më 1978-ën
               Publikuar në : 17:53 - 19/06/18 |
mapo.al

Ndërroi jetë Sergio Gonella, ish-arbitri ndërkombëtar që drejtoi finalen e Kupës së Botës të vitit 1978, luajtur në Argjentinë.


Gonella, një prej emrave të njohur të arbitrimit italian dhe botëror, ndërroi jetë në moshën 85-vjeçare.

Nga viti 1998 deri në vitin 2000 ai ishte presidenti i shoqatës së arbitrave italianë.

Njoftimi është dhënë nga shoqata e arbitrave italianë në një postim në Twitter, ku shpreh dhe ngushëlimet për familjen.


Etiketa: , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas