Politika

Shtyrja e negociatave, reagon Basha: Do refuzohen edhe në 2019-n
               Publikuar në : 22:03 - 26/06/18 |
mapo.al

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit të BE për të mos hapur këtë vit negociatat me  Shqipërinë. “Hapja e negociatave për Shqipërinë u shty edhe për një vit. Krimi dhe korrupsioni po mbajnë peng të ardhmen tonë. Pa luftuar krimin dhe korrupsionin, vendimi në 2019 do jetë refuzues si sot.
Tani është momenti për një kthesë të madhe për të shpëtuar vendin dhe të ardhmen tonë europiane”, shkruan Basha në Facebook.Etiketa: , , , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas