Kryesore

Shtyrja e hapjes së negociatave, PD: Bushati të japë dorëheqjen


               Publikuar në : 19:52 - 26/06/18 |
mapo.al

Pas vendimit të Bashkimit Evropian të bërë publik nga Johanes Hahn dhe reagimit nga Ministri i Evropës dhe Punëve të Jashtme, ka ardhur dhe një reagim nga PD.


Deputeti Shehu me anë të një statusi në Facebook, në emër të Partisë Demokratike, ka kërkuar dorëheqjen e Ditmir Bushatit.

Postimi i plotë

Pse dhe cilin falenderon Ministri Bushati per deshtimin e Negociatave?!
Me e ndershme do ishte te ipte doreheqjen se bashku me Qeverine Rilindase.
Falenderon se Ministrat e Jashtem te BE-se rrezuan propozimin e Komisionit?!
Falenderon se Samiti as do ta marre ne shqyrtim Shqiperine!?
Falenderon se gjithecka do te shqyrtohet ndoshta ne qershor te 2019?!
Nuk u miratua asnje celje, as me kusht e as pa date.
Pra cdo gje nga fillimi, si vite me pare, si qe nga 2013-ta.
Fatkeqesi kombetare kjo nga keq qeverisja, bashkejetesa me krimin, drogen, korrupsionin, nga modelet Lindore, qe deklarohet nga kjo qeveri se po aplikon ne nje vend Perendimor….
Ne fakt te gjitha bashke keto edhe te tjera…


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas