KMR

Shtëpi, lokale dhe bordello: Ishulli i vogël me 500 banorë
               Publikuar në : 09:50 - 26/12/18 |
mapo.al

Ka një ishull ku mund të njohësh të gjithë fqinjët e tu. Bëhet fjalë për ishullin Migingo, në kufirin mes Ugandës dhe Kenias.


Edhe pse është kaq i vogël, ai është i mbushur me kasolle të vogla, 4 bare, një sallon bukurie dhe disa bordello. Më shumë se 500 persona jetojnë në një këtë ishull peshkatarësh, që nuk është më i madh se 2000 metra katrorë.

Madje dy vendet afrikane janë në luftë se kush e ka në pronësi këtë ishull. Pas tensioneve, tashmë ugandezët dhe kenianët e ndajnë këtë territor të përbashkët.

Ditën peshkatarët gjuajnë për peshk, natën vërshojnë prostitutat. Megjithatë ata nuk përzihen me gratë e njëri-tjetrit.

Fotot janë bërë nga Yasuyoshi Chiba.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. ne shqiperi nuk ka as banda dhe as te forte. ka vetem legena dhe femra legene.
    ndersa persa perket bandave mendoj se me 4-5 makina me 100 police sot mund te besh qe bandat te hane mutin e tyre brenda 24 oresh.

    Përgjigju ↓
Pas