Bota

Shqiptari thyen postbllokun dhe alarmon policinë në Itali, befason me arsyen kur e kapin
               Publikuar në : 19:41 - 18/08/18 |
mapo.al

Një shqiptar në Itali ka alarmuar policinë, pasi nuk i është bindur urdhrit për të ndaluar me makinën e tij duke carë postbllokun dhe u larguar.


Ngjarja ka ndodhur në Legnano dhe shqiptari 21-vjecar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur udhëtonte me një mjet tip Lancia, ndërsa nuk iu përgjigj shenjës së karabinierëve për të ndaluar.

Pasi është larguar duke shtuar shpejtësinë, policia i është vënë pas dhe ka kërkuar përforcime. Në momentin që policia e kap dhe ushtrojnë kontroll, zbulojnë se makina nuk ishte në pronësi të shqiptarit.

I riu ka befasuar me arsyet e tij, teksa ka thënë se është larguar pasi kishte frikë se mos makina kishte probleme me dokumentet, pasi nuk ishte e tij. Tashmë ai duhet të përgjigjet për shkeljen e bërë sepse nuk iu bind policisë.


Etiketa: , , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas