Sport

Shqipëri-Izrael, gjykon një hungarez

Viktor Kassai do të jetë gjyqtari kryesor i takimit Shqipëri-Izrael.

Në takimin e vlefshëm për Ligën e Kombeve, arbitri hungarez do të jetë bilbili kryesor në “Elbasan Arena” ndërkohë që asistentë të tij do të jenë një 5-she e tëra hungareze. Gyorgy Ring dhe Vencel Toth do të jetë arbitër anësorë, ndërkohë që roli i arbitrit të katërt i është ngarkuar Peter Beretthyan. Gjyqtarë shtesë do të jenë Tamas Bognar dhe Sandro Szabo.Kassai është një emër i njohur në arenën europiane, duke gjykuar duele të vështirësisë së madhe, si Champions League apo dhe Europian.

Takimi mes kuqezinjve dhe Skocisë është programuar për tu zhvilluar mbrëmjen e 7 shtatorit, duke nisur nga ora 20:45.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas