Bota

Shpëtohet në momentin e fundit


               Publikuar në : 21:02 - 04/09/18 |
mapo.al

Një telefonatë e banorëve të zonës për policinë dhe zjarrfikëset i ka shpëtuar jetën në momentet e fundit një punëtori në Turqi.


Fethi Turan po lëvizte mbi grumbullin disa metra të lartë të pluhurit të qymyrit kur pirgu pësoi rrëshqitje dhe e “përpiu”. “Hurriyet” raporton se ngjarja ka ndodhur në Provincën Mersin, në një fabrikë ku prodhohen kallëpe qymyri për t’u përdorur si lëndë djegëse.

Në vendin e ngjarjes mbërritën menjëherë ekipet e zjarrfikësve dhe ambulanca. Punëtori u nxor i plagosur rëndë dhe u dërgua menjëherë në spital.

Fotot prekëse të operacionit të shpëtimit dhe të punëtorit të mbuluar nga pluhuri janë përhapur gjerësisht në rrjetet sociale.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas