Aktualitet

Shpërthimi i “Audi-t” në Bulqizë, shkak konkurrenca për kromin?
               Publikuar në : 13:29 - 30/06/18 |
mapo.al

Një sasi eksplozivi shpërtheu në një mjet tip Audi i parkuar në një lavazh në lagjen “Minatori” të qytetit të Bulqizës.


Ngjarja u shënua mbrëmjen e së premtes rreth orës 22:00. Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë shkuar forcat e policisë dhe grupit hetimor.

Policia e Dibrës bën të ditur se mjeti ishte në pronësi të shtetasit T.Tançi.

Eksplozivi ishte vendosur në pjesën e parme të mjetit duke i shkaktuar dëmtime të mëdha.

Po ashtu dëme kanë pësuar edhe mjetet e tjera të parkuara aty pranë.

Për fat nga kjo ngjarje nuk ka patur të lënduar në njerëz.

Policia e Bulqizës e udhëhequr nga specialistët e Drejtorisë Vendore të Dibrës vijojnë hetimet ku pritet të zbardhet shpejt ngjarja. Pista kryesore ku janë përqendruar hetimet është ajo e konkurrencës në biznesin e kromit.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas