Kronika, Kryesore

Video/ Shpërthen autoboti në Itali, rëndohet bilanci në Bolonja, 2 të vdekur dhe 40 të plagosur

Një auto-cisternë ka shpërthyer në zonën Borgo Panigale, në Bolonja, Itali. Sipas burimeve të para shkaku i shpërthimit ka qenë një aksident rrugor i kamionit çisternë që transportonte lëndë djegëse me disa makina të tjera. Mediat italiane raportojnë se nga shërthimi ka humbur jetën një person dhe janë plagosur mbi 40 të tjerë.

Pamjet e transmetuara shfaqnin forcat zjarrfikëse duke luftuar me flakët dhe një re e dendur tymi të zi që dilte nga skeleti i kamionit dhe makinave të përfshira nga flakët në një parking pranë autostradës. Shtëllungat e tymit të shkaktuara nga zjarri janë të dukshme në të gjithë qytetin e Bolonjës.Nga shpërthimi i fuqishëm është shembur ura dhe autostrada A14 në kryqëzimin midis Bolonjës dhe Casalecchio di Reno është mbyllur.

<
>
auto_shperthimi_itali_11533563466 auto_shperthimi_itali_11533563467 auto_shperthimi_itali_21533563455 auto_shperthimi_itali_41533563456 auto_shperthimi_itali_51533563457 auto_shperthimi_itali_61533563457 auto_shperthimi_itali_71533563458 auto_shperthimi_itali_81533563458 auto_shperthimi_itali_91533563459 auto_shperthimi_itali_101533563459 auto_shperthimi_itali_111533563460 auto_shperthimi_itali_121533563460 auto_shperthimi_itali_131533563461 auto_shperthimi_itali_141533563461 auto_shperthimi_itali_161533563463 auto_shperthimi_itali_171533563463 auto_shperthimi_itali_181533563464 auto_shperthimi_itali_191533563464 auto_shperthimi_itali_211533563465 auto_shperthimi_itali_221533563466 C_2_fotogallery_3090194_1_image-300x300 C_2_fotogallery_3090194_2_image-300x300 C_2_fotogallery_3090194_3_image C_2_fotogallery_3090194_4_image-300x300

 

 

 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas