Bota

Shpërthim i fuqishëm në fabrikë, 19 të vdekur

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një fabrikë, që prodhon kimikate për industrinë ushqimore dhe farmaceutike.

Si pasojë e shpërthimit të rëndë mësohet se kanë mbetur të vdekur të paktën 19 persona dhe janë plagosur 12 të tjerë.Ky shpërthim ka ndodhur në një fabrikë, në Sichuan të Kinës.  Personat  e plagosur ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën.

Autoritetet kineze shprehen se, ende nuk është e qartë se çfarë e shkaktoi zjarrin, por zjarrfikësja i fiku në kohë flakët, pa shkaktuar viktima të tjera.

Ndërkohë, policia po heton më shumë, rreth shkaqeve që çuan në shpërthimin e zjarrit.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas