Kryesore

Shpërthen Trebicka: Të jemi vigjilentë se birat e kur*ës veprojnë, po e kruajtën…
               Publikuar në : 21:03 - 16/06/18 |
mapo.al

Artistët kanë vazhduar edhe sot me protestën e tyre në mbrojtje të Teatrit Kombëtar pasi qeveria këmbngul për shembjen e tij. Ata jaën mbledhur sërish tek godian e TK-së dhe kanë bërë thirrje që qeveria të tërhiqet nga projektligji që parashikon shembjen e Teatrit.


Ndër ata që folën ishte dhe aktori Alfred Trebicka I cili tek sa iu refrua fjalës së pedagogut Ervin Goci për të qenë të vëmendshëm pasi shembja e Teatrit është zyrtarizuar, tha se duhet treguar vigjilencë pasi “birat e kur*vës veprojnë”.

“Është shumë e rëndësishme që ne të gjithë të jemi vigjilentë se birat e kurvës veprojnë. Ne do ta mbrojmë Teatrin Kombëtar, nuk do të rrahim asnjë, nuk do të shqepim asnjë, por ata po e kruajtën do ta gjejnë”, tha ai.

(B.H/Faxweb)


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas