Sport

Shpërthen Lewandowski, Bayern rrëmben Superkupën
               Publikuar në : 22:38 - 12/08/18 |
mapo.al

Ishte një zhgënjim total në Botërorin e Rusisë me Poloninë, por menjëherë sapo është bashkuar me Bayern Munchen, Robert Lewandowski ka shpërthyer duke shënuar 3 gola në fitoren 5-0 ndaj Eintracht Frankfurt në Superkupën e Gjermanisë.


Polaku ishte ai që shënoi dy gola në pjesën e parë, ndërsa ishte sërish ai që shënoi me nisjen e pjesës së dytë. Dy golat e tjerë për kampionët e Gjermanisë u shënuan nga Coman dhe Alcantara.

Me rezultatin 5-0 dhe me një trofe, Bayerni i ka bërë një nisje të shkëlqyer këtij sezonin me Niko Kovac në stol.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas