Sport

Shpërblim special për Skënderbeun, Takaj i dhuron ekipit 50 milionët e trofeut të Kupës


               Publikuar në : 11:10 - 27/05/18 |
mapo.al

Nëse Skënderbeu do të arrijë të fitojë në finalen e mbrëmjes së sotme të Kupës së Shqipërisë me Laçin, klubi nuk do të marrë asnjë lek. Presidenti i ekipit, Ardjan Takaj, ka vendosur që shumën prej 50 milionë lekësh, që përfiton fituesi i këtij trofeu, ta marrin lojtarët dhe stafi.


Ky është shpërblimi i vendosur për Skënderbeun nga presidenca korçare, siç bën me dije “Sport Ekspres”. Kështu, lojtarët e Skënderbeut kanë një arsye të fortë më shumë për ta fituar këtë trofe sonte në mbrëmje.

Skënderbeu nuk ka arritur asnjëherë ta fitojë Kupën e Shqipërisë në historinë e tij, edhe pse ka shkuar 5 herë deri në finale.

 


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas