Humor

Shpellarët e Parisit: Shpërthen humori në rrjetet sociale në Shqipëri
               Publikuar në : 10:53 - 26/11/18 |
mapo.al

Protestat e dhunshme në Francë kundër rritjes së çmimit të naftës po ndiqen me interes në Shqipëri.


Vendi ynë ka çmimet më të larta të karburanteve në Europë krahasuar me fuqinë blerëse.

Njësoj si në Francë, edhe në Shqipëri shkak i çmimit të lartë janë taksat e shumta. Por shqiptarët nuk kanë protestuar për këtë çështje, kurse Franca po digjet. Kjo ka bërë që rrjetet sociale të mbushen me meme, duke i quajtur protestuesit e Parisit si ‘shpellarë’.

<
>
00f2a53a-4054-4156-8c9a-0225d06f0dda 0db3d0f1-adfc-4838-b0b9-1f3a01c8bf2a 1b30ade7-a47a-4173-9ef5-ad717e8461a8 2f66b13d-1fbc-4d8b-bd0e-7ed3131a7321 4eb4bbcf-a91f-4cf3-bb70-fa4918bb0640 7a53caab-f195-4c09-9d7f-982e407e8b28 7d90c6e6-ac88-4cec-8a56-3273e60a8f2a 20a001c6-7eba-4b33-9ed5-00c85b8cb1c5 (1) 20a001c6-7eba-4b33-9ed5-00c85b8cb1c5 21b4729b-9693-48fe-8d0f-bc789593b3d6 223da3cb-d085-43df-8580-ae8f8cd206df 395b49d6-be7c-4bdc-8c6b-5af8188913f4 63644d90-0b08-4624-b436-b44af16d1352 0594857c-5ef0-44c7-bf42-76a9d473276d 9822421c-691d-41d8-8ca0-e32547d40a5c bdfc9725-622f-4ee4-be63-53c739ef356e d2d56d42-5908-4420-95ea-7f1c8b160a42 ed40410a-103c-414b-8db3-1ef00ab9bff0 f9ac6500-6138-4202-9dfd-9961faa211c4


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

 1. KU NJEH HISTORIA E REVOLUCJONEVE DHE GREVAVE TË JENË NGRITUR ARABO-SYNITËT?
  REVOLUCJONET ORIGJINËN E KANË NË BOTËN KRISTJANE ME POPULLIN ANGLEZ, FRANCEZ, RUS, ÇEK, HUNGAREZ, POLAK ETJ. ETJ.

  MJAFTON TË SHOHËSH SE Ç’PO NDODH BASH NË KTO ÇASTE NË FRANCËN KRISTJANE DHE NË ALBANISTANIN SUNITO-MYSLIMON.

  EDHE NJË REVOLUCJON NË LINDJEN E MESME E PATËN BËRË SHIITËT IRANJANË KTU E 40 VJET TË SHKUARA KUNDËR MBRETIT TË ASAJ KOHE.

  SUNITVE, JEPU CIGARE E BAR TË PINË 24 ORE PËR 24 ORË, ASHURE PËR SEBEPE I COP MISH PËR BAROM, TRANSMETOJU NË TV PA PUSHIM TELENOVELA TURKE, DHE I KE FUT NË XHEP.

  KTO JAN FAKTE, KJO ËSHTË HISTORIA.

  TUNG.

  Përgjigju &amp;darr;
Pas