Kronika

Shokuese/ Dy vëllezër dhunojnë babanë në Kavajë

               Publikuar në : 19:34 - 09/09/18 |
mapo.al

Policia e kavajas, ka bërë të ditur se, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm për shtetasin V. K., vjeç 58, banues në fshatin Spille, pasi djemtë, M. K., dhe A. K., vjeç 32 e 30, kanë ushtruar dhunë psikologjike ndaj tij.


Komisariati i Policisë Kavajë

Më datë 08. 09. 2018, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm për shtetasin V. K., vjeç 58, banues në fshatin Spille, pasi djemtë, M. K., dhe A. K., vjeç 32 e 30, kanë ushtruar dhunë psikologjike ndaj tij. Materialet u referuan në Gjykatën e Shkallës së Parë Kavajë. Ligji nr. 9669, datë 18. 12. 2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas