Aktualitet

Shokon Jazexhi: Po të jesh imam me rëndësi në Shqipëri, duhet të jesh bashkëpunëtor me SHISH


               Publikuar në : 22:29 - 11/04/18 |
mapo.al

Historiani Olsi Jazexhi i ftuar në Ora News, thotë Islami në Shqipëri nuk është i lirë dhe se imamët janë nën kontrollin e SHISH.


Po të jesh myfti  me rëndësi në Shqipëri ose hoxhë në një xhami të madhe ose bashkëpunon me SHISH-n me hir ose me pahir. Ndërhyhen dhe kontrollohen.

Në Shqipëri, Islami nuk është fe e lirë, sikur është kisha katolike që e kontroll Vatikani. Erdogan po mundohet të luaj Vatikanit edhe Greqinë. Erdogan si pasojë e konfliktit personal që ka pasur me aleatët e tij, ai i shikon si armiq potencial”, deklaroi Jazexhi.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas