Sport

Shokohet futbolli shqiptar nga dopingu, lojtari jashtë fushave deri në 2020


               Publikuar në : 18:05 - 12/06/18 |
mapo.al

Lajmi më i fundit ka qenë tronditës për futbollin shqiptar dhe kosovar. Bajram Jashanica mbrojtësi i Kosovës ka rezultuar pozitiv në testin anti-doping pas ndeshjes kundër Jang Boisave në Europa Ligë. Sigurisht që për të është marrë një dënim nga UEFA.


Ai shpresonte për një dënim të lehtë po dënimi ka qenë shembullor. Jashanica do të lihet jashtë fushave të blerta deri në shkurt të vitit 2020. Përdorimi i substancave të tilla është e ndaluar kategorikisht të përdoren, por mbrojtësi zgjodhi të shkonte kundra rregullave.


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas