Kryesore, Mapo Letrare

Shkrimtari Mehmet Kraja kundër Edi Ramës: Ka ‘gatuar’ deklaratën e Vuçiç për shkëmbim kufijsh

Shkrimtari i njohur kosovar, Mehmet Kraja del kundër kryeministrit Edi Rama.


I ftuar në “Letërsia dhe qyteti” me Alda Bardhylin e Beti Njumën, Kraja u shpreh se deklarata e presidentit serb Aleksandër Vuçiç për korrigjim kufijsh është gatuar nga Edi Rama.

Sipas tij, Shqipëria duhet të distancohet pasi nuk mund të ndikojë në këtë çështje përveçse negativisht.

Kraja tha se Rama ka marrë kompetenca që nuk i takojnë. “Rama kërkon çmim për këtë çështje. Të bëhet si Arafati me Palestinën,” tha ai.

PasPara

1 koment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas