Kronika

Shkon për vizitë te vajza në Durrës, i moshuari bie nga pallati dhe vdes

Mëngjesin e sotëm, një i moshuar ka humbur jetën  në Currila të Durrësit. Dyshohet që 70-vjeçari të jetë rrëzuar nga shkallët e një pallati në lagjjen nr. 1 në Durrës pranë Brrylit.

Burime të afërta thanë se i moshuari jetonte në Itali dhe kishte ardhur para 3 ditësh pranë familjes së vajzës për pushime në Durrës. Të njëjtat burime thanë se ai zgjohej herët dhe dilte për ecje mëngjesi.I moshuari me origjinë nga Korça dyshohet se është rrëzuar aksidentalisht nga lartësia e pallatit dhe u gjet pa jetë në oborrin e pallatit pranë godinës së universitetit.

Po sot herët në mëngjes, ai kishte përcjellë familjet e djemve në Itali pasi kaluan disa ditë pushime në Shqipëri. Trupi u dërgua në morg për të përcaktuar shkaqet e vdekjes, ndërsa policia nisi hetimet për të hedhur dritë mbi ngjarjen.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas