Kryesore

Shkolla Verore UET 2018 në bashkëpunim me World Vision, një orientim drejt karrierës 


               Publikuar në : 19:48 - 04/07/18 |
mapo.al

Shkolla verore 2018, e organizuar nga UET dhe World Vision Albania and Kosovo, shënoi ditën e saj të dytë gjatë së cilës janë zhvilluar një sërë leksionesh që lidhen me të rinjtë dhe punësimin.


Dr. Anisa Subashi, e cila është njëkohësisht edhe Drejtoresha e Përgjithshme e Ciklit Bachelor si dhe pedagoge në Fakultetin e Shkencave Sociale dhe Edukimit, në departamentin e Psikologjisë dhe Edukimit, ka mbajtur për gjimnazistët pjesëmarrës një leksion interaktiv me temë “Këshillimi i Karrierës”.

Ky leksion synonte t’i prezantonte të rinjtë me konceptet që përbëjnë Këshillim për Karrierë dhe mënyrën se si ky i fundit ndikon në të ardhmen e tyre.

Ndërkohë që Prof. Acos. Dr. Tomi Treska ka mbajti leksionin me temë “Aftësi negocimi në organizatë dhe me punëdhënësin” .
GJithashtu Prof. Asoc. Dr. Roland Lami i ka prezantur të rinjtë me paradokset që krijon tregu i punësimit, gjatë leksionit që ka zhvilluar me ta.

Dita e tretë e kësaj shkolle verore, do të vazhdojë me lektorë, përfaqësues të organizatës World Vision Albania and Kosovo si dhe të ftuar të njohur, të cilët do i prezantojnë të rinjtë më tepër me fushën e sipërmarrjes dhe punësimit.

Krahas leksioneve, gjimnazistët janë pjesë e aktiviteteve të organizuara përgjatë ditës që kanë si qëllim që mësimin ta bëjnë më argëtues. Ata gjithshtu do të bëhen pjesë e një konkursi projektesh ku grupi fitues do të shpallet në fund të Shkollës Verore./Mapo.al/

<
>
36560225_2269199636430193_4146165650064146432_n 36564847_2269199766430180_68231744544833536_n 36565370_2269199933096830_7657228786647171072_n 36566687_2269199616430195_7022834908410150912_n 36572360_2269199229763567_4277458754443673600_n 36572648_2269198879763602_2278805966747074560_n 36578412_2269199749763515_515052379352072192_n 36578423_2269541469729343_562885069350371328_n 36587392_2269198846430272_4959351513525780480_n 36589663_2269199959763494_1171343203454943232_n 36591861_2269541326396024_1445872479313592320_n 36596405_2269199939763496_1771460824603295744_n 36623681_2269199439763546_8414414040415076352_n 36623719_2269199463096877_3071470948914823168_n 36625953_2269199499763540_7297726451875315712_n 36668746_2269199313096892_1078677673431007232_n 36673574_2269541343062689_5557805689545424896_n 36682152_2269199603096863_4161083106570272768_n sh v 36682152_2269199603096863_4161083106570272768_n


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas