Sociale

Shkolla në kushte të këqija: Nxënësit jo vetëm për të mësuar, por edhe për të pastruar
               Publikuar në : 13:40 - 04/09/18 |
mapo.al

Në një shkollë në Sopot të Bulqizës nxënëset nuk shkojnë vetëm për të mësuar, por edhe për të pastruar. Klasat janë në gjendje të keqe higjienike dhe muret e dritaret të pamirëmbajtura.


Nxënësit e kësaj shkolle 9 vjeçare në fshatin Sopot të Bulqizës nuk shkojnë në shkollë vetëm për të mësuar, por edhe për të pastruar, raporton TCH.

Barra u bie vajzave pasi higjiena nëpër klasa është larg kushteve normale të zhvillimit të mësimit.

Shkolla 9-vjeçare “Jashar Kola” prej vitesh nuk ka tualete dhe ujë të pijshëm. 90 nxënësit e kësaj shkolle mësojnë në klasa pa banka, apo me dritare me xhama të thyer.

Janë prindërit e tyre që çdo vit paguajnë për riparimin e stolave apo dhe lyerjen e shkollës.


Etiketa: , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas